City boys high school swimming honor roll

200-YARD MEDLEY RELAY

 

Seaman, (Spencer Allacher, Cooper Garman, Zeke Metz, Janson Garman), 1:44.05; Washburn Rural (Kyler Lamb, Tarrin Fisher, Josh Mueller, Yeager Larson), 1:46.20; Topeka High (Bradley Palmer, Eli Holloman, Ethan Payne, Fisher Carr), 1:58.22; Topeka West (Matthew Seastrom, Seth Phelps, Myles Genrich, Tate Donohue), 2:05.74; Hayden (Aiden Zulueta, Caleb Gish, Matt Mattivi, Tanner Becker), 2:05.79

200 FREESTYLE

Zeke Metz, Seaman, 1:46.07; Noah Florence, Seaman, 1:53.00; Kris Fritsch, Washburn Rural, 1:53.74; James Sadler, Seaman, 1:58.57; Logan Stuke, Seaman, 2:00.01

200 INDIVIDUAL MEDLEY

Zeke Metz, Seaman, 1:57.72; Tarrin Fisher, Washburn Rural, 2:01.02; Kris Fritsch, Washburn Rural, 2:10.74; Keats Larson, Washburn Rural, 2:12.64; Spencer Allacher, Seaman, 2:12.89

50 FREESTYLE

Josh Graves, Seaman, 22.96; Janson Garman, Seaman, 23.15; Matt Mattivi, Hayden, 23.90; Logan Stuke, Seaman, 24.14; Fisher Carr, Topeka High, 24.17

DIVING (six dives)

Dylan Russell, Seaman, 179.10; Briar Dechand, Seaman, 176.15; Troy Brown, Shawnee Heights, 156.50; Patrick Biggs, Seaman, 92.05; Hunter Proffitt, Washburn Rural, 86.55

100 BUTTERFLY

Josh Mueller, Washburn Rural, 59.03; Josh Graves, Seaman, 59.87; Janson Garman, Seaman, 1:01.76; Keats Larson, Washburn Rural, 1:01.87; Nathan Brewer, Seaman, 1:03.67

100 FREESTYLE

Janson Garman, Seaman, 51.25; Josh Graves, Seaman, 51.57; Spencer Allacher, Seaman, 52.80; Logan Stuke, Seaman, 53.36; Cooper Garman, Seaman, 54.56

500 FREESTYLE

Zeke Metz, Seaman, 4:57.61; Kyler Lamb, Washburn Rural, 5:04.82; Yeager Larson, Washburn Rural, 5:10.10; James Sadler, Seaman, 5:30.22; Myles Genrich, Topeka West, 5:41.70

200 FREESTYLE RELAY

Seaman (Josh Graves, Nathan Brewer, Logan Stuke, Janson Garman), 1:33.95; Topeka High (Bradley Palmer, Ethan Payne, Eli Holloman, Fisher Carr), 1:43.87; Washburn Rural (Cooper Ramshaw, Connor Grogan, Bennett Smith, Keats Larson), 1:44.45; Topeka West (Seth Phelps, Matthew Seastrom, Tate Donohue, Myles Genrich), 1:50.83; Hayden (Tanner Becker, Rhett Jay, Caleb Gish, Matt Mattivi), 1:55.68

100 BACKSTROKE

Kyler Lamb, Washburn Rural, 59.25; Spencer Allacher, Seaman, 59.51; Yeager Larson, Washburn Rural, 1:02.77; Matt Mattivi, Hayden, 1:02.96; Myles Genrich, Topeka West, 1:06.73

100 BREASTSTROKE

Tarrin Fisher, Washburn Rural, 1:00.82; Logan Stuke, Seaman, 1:07.93; Kris Fritsch, Washburn Rural, 1:08.44; Cooper Garman, Seaman, 1:09.53; Chantz Barta, Seaman, 1:11.27

400 FREE RELAY

Seaman (Josh Graves, James Sadler, Noah Florence, Zeke Metz), 3:24.65; Washburn Rural (Kyler Lamb, Yeager Larson, Kris Fritsch, Tarrin Fisher), 3:27.27; Topeka West (Seth Phelps, Tate Donohue, Matthew Seastrom, Myles Genrich), 4:02.15; Hayden (Matt Mattivi, Aiden Zulueta, Sam Gatschet, Caleb Gish), 4:37.42; Topeka High (Humphry Del Castillo, Tanner Ham, Brennan Johnson, Joseph Ramirez), 4:39.22.

TopTankTickets
 

More

Tue, 01/16/2018 - 21:50

SM Northwest girls rally late to top Washburn Rural, 55-52

Washburn Rural’s girls basketball team saw its six-game winning streak come to a heartbreaking end Tuesday night at Shawnee Mission Northwest, with... Read more